niedziela, 8 kwietnia 2012

Hiszpania o czym pamiętac


Wakacje w Hiszpanii to znakomity sposób na spędzenie urlopu. Kraj ten ma do zaoferowania turystom bardzo wiele, co przekłada się na ogromne zainteresowanie wypoczynkiem w tych stronach. Turystyka stanowi w Hiszpanii jedną z najbardziej dochodowych branż, która w skali roku przynosi do państwowego budżetu wpływy rzędu kilkudziesięciu miliardów euro. Mnóstwo jest powodów, dla których warto zdecydować się właśnie na wyjazd w te strony. Nie zapominajmy też o leżących poza kontynentem europejskim Balearach oraz Wyspach Kanaryjskich.
fot. Doudoux, photoxpress.com
Zanim jednak skorzystamy z uroków hiszpańskiego wybrzeża i z oferty najbardziej znanych kurortów takich jak na przykład Lloret de mar pamiętajmy o kilku istotnych rzeczach, które mogą się nam przydać (nawiasem mówiąc, Lloret de mar znajduje się na Costa Brava – jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w Hiszpanii). Jak mawia stare powiedzenie – co kraj to obyczaj, tak więc i Hiszpanie mają swoje charakterystyczne zwyczaje. W ciągu dnia, kiedy jest najcieplej, obowiązuje sjesta. W tym czasie większość lokali usługowych oraz sklepów jest zamknięta. Hiszpania towarzyskim życiem zaczyna tętnić wieczorem i stan ten trwa do późnych godzin nocnych. Mieszkańcy tego kraju są przyzwyczajeni chociażby do tego, że do kolacji zasiadają ok. 21 – najchętniej w większym gronie i poza domem. Przyjeżdżający tutaj studenci powinni mieć przy sobie międzynarodową legitymację ISIC, ponieważ dzięki niej wstęp do wielu miejsc (np. do muzeów) będzie znacznie tańszy.
Osoby wybierające się na Wyspy Kanaryjskie na pewno ucieszy to, że znajdują się tam sklepy wolnocłowe, w których w wiele produktów (markowe kosmetyki, perfumy, alkohole etc.) zaopatrzyć się można po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Ważną informacją dla podróżnych udających się do Hiszpanii jest to, że honorowane jest tutaj polskie prawo jazdy, w związku z czym nie ma konieczności wyrabiania sobie specjalnego dokumentu. Polscy turyści nie muszą posiadać paszportu. Jeśli pobyt nie przekracza 90 dni, zbędne są dodatkowe formalności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz